Kontaktivorm

Oleme oma klientidele usaldusväärseks ja kindlaks partneriks, kuna suudame kaasa rääkida kogu kontseptsiooni väljatöötamise algusest alates.

Kontaktivorm

Postitused

Smitech Äripäevas: tööstuses on kriis? Robot annab võitu juba paari nädalaga!

On täielik müüt, et tööstuse automatiseerimine on kallis või keeruline – moodsale robotitega tootmisele saab üle minna mõnekümne tuhande eurose sammu kaupa, uusi inimesi pole vaja, rahaline võit tuleb sisuliselt kohe ning saada on ka heldelt euroraha, selgitab automatiseerimisfirma Smitech juht Sander Mitendorf.

Äripäeva juhtkirjad aitavad hoida Eesti majanduses pilku olulisel. Nii ka hiljutine, mis kutsus üles valitsust ettevõtjatega samamoodi kulusid koomale tõmbama. Paraku sisaldus selles üks kuratlik müüt, mis on ka Eesti ettevõtjate seas kahjuks üsna laialt levinud – kuigi selle tõttu tehakse endale väga kahjulikke otsuseid.
Müüt kõlas nii: “Automatiseerimine? Jah, muidugi, kuid see omakorda nõuab kalleid investeeringuid ITsse, kvalifitseeritud tööjõusse, ja kokkuvõttes ei pruugigi võitu tulla.”

Murrame selle müüdi nüüd kohe ära. Automatiseerimine ei ole kallis, vaid sisuliselt kõigile jõukohane. Kohe tulemust andva investeeringu jaoks pole vaja miljoneid, vaid piisab juba mõnekümnest tuhandest eurost. Automatiseerimine ei nõua ulmeliste palkadega itimeeste töölevõtmist, vaid robotitega saavad kenasti hakkama ka senised töötajad.

Loe pikemalt Äripäevast: https://www.aripaev.ee/arvamused/2023/09/06/vastukaja-toostuses-kriis-robot-annab-voitu-juba-paari-nadalaga?fbclid=IwAR3mLA1Wn80XHFuocSYwup7ImvqyaOkyPb5KqsgXHAKISUkJ-Zo49mPmJZo